Produkcja, montaż i badania PCB

Opracowujemy nowe materiały, płytki drukowane, technologie montażu oraz aplikacje elektroniczne, które wdrażane są w przedsiębiorstwach przemysłu elektronicznego.

Są to między innymi:

 

Łukasiewicz - ITR realizuje także prace badawcze dla firm w zakresie:

 

Badanie układów elektronicznych

Łukasiewicz - ITR prowadzi:

Realizowane prace obejmują opracowywanie nowych rozwiązań podłoży montażowych, materiałów i technologii łączenia elementów elektronicznych w zespoły. Badane są procesy i zjawiska zachodzące podczas technologii montażu zespołów elektronicznych wpływające na ich jakość i niezawodność.

 

Do obszarów badań należą również:

 

Zakład zajmuje się także badaniem i rozwiązywaniem nietypowych problemów technologicznych występujących w zakładach montażowych wyrobów elektronicznych oraz bada możliwości aplikacji wyrobów elektronicznych do różnych dziedzin gospodarki.

Część badań wykonywana jest poprzez Laboratorium Badania Jakości i Wzorcowania Wyrobów Elektronicznych (Akredytacja AB045), które realizuje akredytowane badania jakości płytek obwodów drukowanych, elementów elektronicznych, badania klimatyczne i niezawodnościowe zespołów elektronicznych oraz analizy IPC, X-ray, SEM, jakości i niezawodności połączeń lutowanych.

 


Technologie montażu elektronicznego

Działalność badawcza Zakładu Technologii Montażu Elektronicznego ukierunkowana jest na praktyczne potrzeby wytwórców sprzętu elektronicznego dla różnych sektorów gospodarki.

Zakład od 1999 roku realizuje prace badawcze dotyczące wdrożenia technologii bezołowiowego montażu SMT, THT, THR do kolejnych grup produktów obejmowanych wymaganiami środowiskowej dyrektywy RoHS. Prowadzone są badania technologii montażu z użyciem szerokiej gamy materiałów lutowniczych: past, topników, stopów, które uwzględniają potrzeby zwiększania gęstości upakowania połączeń na różnych rodzajach płytek drukowanych. Zakład koncentruje się także na badaniach technologii montażu różnorodnych elementów elektronicznych, w tym elementów miniaturowych, typu CSP, nieobudowanych struktur półprzewodnikowych typu flip chip oraz elementów R/C o rozmiarze do 0201. W ostatnich latach realizuje także badania technologii montażu struktur 3D opartych na układach PoP i TMV PoP oraz badania montażu zespołów elektronicznych dla zastosowań specjalnych w tym kosmicznych. 

 

Obwody drukowane

Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny od ponad 60 lat prowadzi prace badawcze i usługowe w zakresie technologii elektronicznych.
Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Łukasiewicz-ITR w latach 2018-2021 jest kompleksowa modernizacja Działu Obwodów Drukowanych, który został wyposażony w nowoczesne urządzenia technologiczne. Produkowane przez nas precyzyjne obwody drukowane znajdują zastosowanie zarówno w standardowych konstrukcjach, jak i w branży medycznej, energetycznej, wojskowej oraz kosmicznej.

 

Wykonujemy wszystkie typy płytek drukowanych:

 

Jako jedyni w Polsce wykonujemy płytki w technologii HDI (o wysokiej gęstości połączeń):

 

Wykonujemy płytki niestandardowe:

 

Oferujemy krótkie terminy wykonania:

 

Mamy ogromne doświadczenie w obróbce różnych materiałów. Stosujemy:

 

Nasi technolodzy służą wsparciem technicznym na wszystkich etapach powstawania projektu:

 Na życzenie Klienta wykonujemy projekty ze schematów.

 

Dowiedz się więcej:

 

Zapytania ofertowe prosimy kierować do:

Adam Lipiec

Starszy Specjalista ds. przygotowania produkcji
Dział Obwodów Drukowanych

tel.: +48 601 634 932
elektronika@itr.lukasiewicz.gov.pl

 

Wojciech Stęplewski  

Lider Grupy Badawczej Technologie Obwodów Drukowanych i Montażu

tel.: +48 601 367 915
tel.: +48 22 590 73 53
wojciech.steplewski@itr.lukasiewicz.gov.pl

 

Marek Kościelski                                                          

Kierownik Laboratorium Badania Wyrobów Elektronicznych

tel.: +48 22 590 73 55
marek.koscielski@itr.lukasiewicz.gov.pl

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij