Przemysł 4.0 Próżnia

Technologie próżniowe 

Interdyscyplinarna tematyka badawcza Instytutu w dziedzinie techniki próżni koncentruje się obecnie na badaniach związanych z komorami próżniowymi, technologią elektronowiązkową, procesową aparaturą próżniową, piecami próżniowymi oraz zastosowaniem próżni w przemyśle.

Obecnie głównym obszarem badań jest zastosowanie próżni w wyłącznikowych, rozłącznikowych i stycznikowych gaszeniowych komorach próżniowych. Zastosowanie próżni jako izolatora wewnętrznego o wysokiej wytrzymałości napięciowej jest najistotniejszą  cechą próżniowych komór gaszeniowych. Technologia próżniowa opracowywana w Instytucie zastosowana w komorach gaszeniowych, gwarantuje całkowite odizolowanie łuku elektrycznego od środowiska oraz brak produktów rozkładu ośrodka gaszącego łuk.

Posiadane wieloletnie doświadczenie, w dziedzinie techniki próżniowej i automatyki przemysłowej, umożliwia realizację projektów dotyczących:

Technologie elektronowiązkowe 

Instytut posiada nowoczesne urządzenia wytwarzające wiązkę elektronową o odpowiednim kształcie, gęstości mocy i energii, mające możliwość nadawania wiązce określonych ruchów a także możliwość prowadzenia prac w zakresie nowoczesnych metod sterowania i diagnozowania, w tym zdalnego diagnozowania z zastosowaniem elementów sztucznej inteligencji.

Urządzenia te umożliwiają efektywną realizację bieżących zadań Instytutu w tej tematyce, jej rozwój, a także sprostanie konkurencji zagranicznej, a w szczególności:

Dowiedz sie więcej:

Dariusz Kapelski
tel.: 22 590 74 11
dariusz.kapelski@itr.lukasiewicz.gov.pl

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij