Zdobyliśmy Złoty Medal na Targach INTARG®

22.06.2020r.

Jury Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG® przyznało nam Złoty Medal za wynalazek pt. „Innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii ultradźwiękowych dla Przemysłu 4.0 z zastosowaniem inteligentnych modułów do e-zarządzania układami drgającymi”, którego autorami są nasi koledzy z Zakładu Technologii Ultradźwiękowych.

 

W skład zespołu projektowego wchodzą:

mgr inż. Marcin Kiełbasiński,

dr inż. Paweł Kogut,

mgr inż. Piotr Kluk,  

dr inż. Witold Kardyś,

mgr inż. Łukasz Krzemiński,

Henryk Gostkowski,

mgr inż. Lucjan Nafalski,

Marek Niemiec.

 

Opracowane nowe rozwiązania technologiczne i metody projektowania systemów zgrzewania, a w szczególności uwzględnienie w procesie projektowania zjawisk nieliniowych zachodzących w układzie drgającym oraz e-diagnostyka układu drgającego, w sposób istotny zwiększa ekonomiczność i konkurencyjność tej technologii. Dodatkową funkcjonalnością jest opracowany moduł e-zarządzania, którego zadaniem jest kompleksowe zdalne zarządzanie procesem łączenia (zgrzewania i wycinania) materiałów, a w szczególności monitoring parametrów procesu, zdalna diagnostyka układu drgającego oraz akwizycja, agregacja, analiza, a także archiwizacja danych sterowania, pomiarowych i diagnostycznych w chmurze obliczeniowej. W stosunku do konwencjonalnej technologii łączenia oporowego metoda ta jest niezwykle szybka, efektywna i energooszczędna - bowiem energia fali ultradźwiękowej dostarczana jest precyzyjnie i w ściśle odmierzanych porcjach bezpośrednio do miejsca spajania.

 

Technologie ultradźwiękowe są stosunkowo łatwe w automatyzacji i doskonale sprawdzają się w produkcji masowej między innymi w przemyśle motoryzacyjnym np.: lampy, kokpity, elementy poszycia karoseryjnego; budowlanym: profile budowlane, pace tynkarskie; elektronicznym: obudowy akumulatorowe, obudowy urządzeń elektronicznych - zasilacze, wiązki elektryczne. Technologia zgrzewania ultradźwiękowego jest bardzo ekologiczna - nieszkodliwa dla środowiska, eliminuje trujących kleje i rozpuszczalniki.

 

Targi INTARG® mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Stanowią one forum prezentacji wynalazków oraz innowacyjnych wyrobów, technologii i usługi z wielu branż i dziedzin – od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a także dla życia codziennego. Ich myślą przewodnią jest hasło „Innowacje motorem gospodarki”.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij