Wizyta młodzieży z TZN w Dąbrowie Górniczej

17.05.2022r.

W poniedziałek 16 maja 2022 roku gościliśmy na Ratuszowej 11 w Warszawie wycieczkę z Technicznych Zakładów Naukowych w Dabrowie Górniczej.

Uczniowe rozpoczęli wizytę od miejsca, w którym 25 października 1952 roku o godzinie 19.00 odbyła się pierwsza w powojennej Polsce transmisja programu telewizyjnego. Następnie młodzież wysłuchała wykładów przygotowanych przez naszych inżynierów: Aleksandra Zawadę, Jakuba Chudorlińskiego, Adama Lipca oraz Rafała Szostaka-Staropiętkę na temat próżni, technologii ultradźwiękowych, płytek drukowanych oraz integracji urządzeń na stacji elektroenergetycznej.

 

Druga część wizyty przewidziana była na spacer po naszych laboratoriach, halach produkcyjnych i pokojach technologicznych, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda normalny dzień pracy naszych naukowcow oraz wnikliwie zapoznać się z obszarami i projaktami, którymi znajmują się nasi specjaliści.

 

Dzień zakończyliśmy zasłużoną pizzą, w towarzystwie rozmów na tematy mniej lub bardziej naukowe.

 

Całej grupie gratulujemy wyboru szkoły oraz życzymy sukcesów w nauce.

 

Do zobaczenia w przyszłości.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij