#TarczaNaukowa po raz kolejny chroni Polaków w walce z wirusem

05.05.2020r.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny znowu pokazuje swoją siłę w walce z koronawirusem, odpowiadając na wyzwanie Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Projekt i elementy łączeniowe w technologii 3D wykonał w błyskawicznym tempie młody inżynier z Łukasiewicz - ITR Mariusz Kucharek, pod nadzorem Pawła Michalskiego. Rozwiązanie to umożliwia (z poziomu podłogi i bez potrzeby wchodzenia na drabinę lub krzesło) skuteczne odizolowanie czujnika dymu od atmosfery pomieszczenia — eliminując problematyczne uruchamianie się alarmu przeciwpożarowego. Koncepcja ta przewiduje konieczność tymczasowego mocowania zabezpieczenia i łatwość jego demontażu przy zachowaniu szczelności odizolowanego czujnika. Cała operacja zajmuje kilka sekund. Dwa z pięciu prototypów w zeszłym tygodniu zostały dostarczone do szpitala w Poznaniu.

Mamy wielką nadzieję, że nasze urządzenia pomogą pracownikom szpitala udoskonalać proces dezynfekcji pomieszczeń oraz sprzętu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu: https://youtu.be/pKUU4EW5e_A

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij