Przemysł 4.0 Ultradźwięki

W Łukasiewicz - ITR od lat 70. prowadzone są badania nad zjawiskami ultradźwiękowymi.

W ostatnim okresie prace badawcze koncentrowały się na zastosowaniu techniki ultradźwiękowej w technologiach i urządzeniach do zgrzewania, wycinania, oczyszczania i maceracji dla potrzeb przemysłu 4.0. Posiadane doświadczenie oraz kompetencje pozwoliły na opracowanie szeregu technologii i urządzeń przemysłowych z wykorzystaniem efektów ultradźwiękowych.

Prace badawcze dotyczyły, m.in.:

 

Opracowane w Łukasiewicz - Instytucie Tele- i Radiotechnicznym systemy ultradźwiękowe zostały zastosowane między innymi przez czołowych producentów instalacji grzewczych  (Tweetop Sp. z o.o.), profili budowlanych (Vicplast) oraz baterii i ogniw cynkowo-powietrznych  (LubaCell Sp. z o.o.).

Nowoczesne systemy ultradźwiękowe, przeznaczone dla przemysłu 4.0, są w całości opracowywane i realizowane w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym z wykorzystaniem  najnowocześniejszych technik modelowania 3D oraz analiz numerycznych MES. Stosowane w nich rozwiązania chronione są wieloma patentami oraz nagradzane na międzynarodowych targach (Innova Barcelona 2017).

Dowiedz sie więcej:

Marcin Kiełbasiński
tel.: 22 590 73 83
marcin.kielbasinski@itr.lukasiewicz.gov.pl

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij