POWOŁANIE NA STANOWISKO NOWEGO DYREKTORA INSTYTUTU TELE- I RADIOTECHNICZNEGO

15.03.2018r.

Z dniem 15 marca 2018 r. na stanowisko Dyrektora Instytutu Tele- i Radiotechnicznego z siedzibą w Warszawie został powołany dr inż. Janusz Sitek.

Doktor nauk technicznych uchwałą Rady Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (2008). Specjalista w zakresie badań materiałów, podzespołów i technologii stosowanych w sektorze elektronicznym z przeszło 20-letnim stażem. Aktywny w zakresie badań naukowych, działań innowacyjnych na rzecz przemysłu elektronicznego, działalności szkoleniowej (RoHS), normalizacyjnej, organizacyjnej i popularyzatorskiej w kraju i zagranicą. Autor i współautor licznych publikacji z listy filadelfijskiej i wystąpień konferencyjnych oraz patentów. Brał czynny udział, jako konsultant z ramienia ITR i KIGEiT dla Ministerstwa Gospodarki przy implementacji dyrektyw RoHS1 i RoHS2 do prawodawstwa polskiego. Od 2009 roku pełni funkcje kierownicze w ITR, jako kierownik Zakładu Materiałów Lutowniczych, Kierownik Centrum Zaawansowanych Technologii ITR i ostatnio Kierownik Centrum Badawczego Technologii Elektronicznych. Współtwórca laboratorium akredytowanego Badania Jakości i Wzorcowania Wyrobów Elektronicznych w ITR (AB 045), w którym firmy z sektora elektronicznego z Polski i świata mogą badać swoje nowe produkty i procesy technologiczne oraz rozwiązywać problemy technologiczne. Kierownik oraz aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych projektów finansowanych przez 6 i 7 PR UE, H2020, ESA oraz projektów bilateralnych ze Słowenią i Chinami w zakresie nowych pro-ekologicznych materiałów, technologii i produktów stosowanych i wytwarzanych przez przemysł elektroniczny w Polsce i na świecie.

Jako Dyrektor Instytutu Tele-i Radiotechnicznego dr inż. Janusz Sitek będzie kontynuował misję Instytutu poprzez kreowanie nowych rozwiązań w dziedzinie technologii teleinformatycznych, elektronicznych, przemysłowych oraz przekształcenie ich w innowacje dla klientów zainteresowanych wytwarzaniem nowoczesnych i konkurencyjnych wyrobów.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij