Łukasiewicz-ITR ze złotym medalem targów INTARG

21.06.2021r.

W dniach od 15 do 16 czerwca już po raz 14. odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 - ze względu na pandemię w formule online.

 

Targi INTARG® mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny - od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a także dla życia codziennego.  Ich myślą przewodnią jest hasło „Innowacje motorem gospodarki”. Zgromadziły blisko 100 wystawców, prezentujących ponad 300 wynalazków i innowacji z aż 20 krajów i prawie wszystkich kontynentów.

 

Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny zaprezentował na targach projekt, który zdobył zloty medal, pt. "Urządzenie do oznaczania wskaźnika ciśnienia rozprężania węgli koksujących - EXPRESS", którego autorami są nasi koledzy z Grupy Badawczej Elektrotermia.

 

Urządzenie pozwala prognozować wielkość generowanego ciśnienia koksowania .Ciśnienie rozprężania jest istotnym parametrem wsadu węglowego, wpływającym na bezpieczeństwo komory koksowniczej. Umiejętne i dokładne oznaczenie tej właściwości pozwala tak skomponować skład mieszanki wsadowej, by bezpiecznie produkować koks wielkopiecowy o najwyższej jakości, także z węgli niebezpiecznych z punktu widzenia generowania ciśnienia koksowania.

 

W skład zespołu wchodzą:

Michał Czerwiński

Tomasz Wódka

Łukasz Grotkowski

Lucjan Nafalski

Aleksander Zawada

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij