Łukasiewicz-ITR opiekuje się sową z Warszawskiego ZOO!

07.08.2020r.
Od lipca instytutowa rodzina powiększyła się o nowego, dość nietypowego członka. Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny zaadoptował sowę, a dokładniej puchacza z Warszawskiego ZOO.
 
 
Profesor Groszek – bo, takie imię dostał na cześć naszego wieloletniego Patrona Instytutu, reprezentuje gatunek dużego, osiadłego ptaka z rodziny puszczykowatych, zamieszkującego niemalże całą Eurazję, a także północną Afrykę.
 
W Polsce liczebność tej sowy szacuje się na nieco ponad 250 par. Puchacz to ptak pod wieloma względami niezwykły. Przede wszystkim jeśli chodzi o rozmiary. Jest to największa żyjąca na świecie sowa. Rozpiętość skrzydeł u wyrośniętych osobników może dochodzić do dwóch metrów, a waga ciała przekraczać cztery kilogramy. Wybór był nieprzypadkowy. Sowa bowiem to najbardziej znany archetyp mądrości, uosobienie rozsądku, dociekliwości i inteligencji, czyli wszystkich cech, które bez wątpienia posiadają pracownicy naszego Instytutu. 
 
 
Do zobaczenia w ZOO. Zapraszamy do odwiedzenia Groszka! 
 
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij