ITR na Międzynarodowych Targach Wynalazczości KIDE 2018 - Kaohsiung, Tajwan

29.12.2018r.

W dniach 7-9 grudnia 2018 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Designu KIDE. Targi organizowane są przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej i Wynalazczości (WIIPA) oraz Tajwańskie Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Produktów Innowacyjnych (TIPPA). Celem targów jest promocja współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i innowacji w przemyśle oraz umożliwienie wymiany naukowo-handlowej i transferu technologii pomiędzy wynalazcami a międzynarodowym światem biznesu oraz finansistami zainteresowanymi inwestycjami w rozwój.
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Designu KIDE zaprezentowano ponad 380 rozwiązań z 21 krajów świata. Prezentowane wynalazki były oceniane w 18 kategoriach i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznych zwiedzających. Każdy wynalazek był oceniany przez dwóch niezależnych jurorów. Wśród prezentowanych wynalazków jury przyznało 201 złotych medali, 101 srebrnych oraz 24 brązowych medali. 

Polskie stoisko cieszyło się żywym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji polskie jednostek sfery nauki zaprezentowały łącznie 14 wynalazków. Udział polskich jednostek organizowany był przez firmę Eurobusiness-Haller.
Wynalazki z Polski promowane na wspólnym stoisku zostały bardzo wysoko ocenione. Instytut Tele- i Radiotechniczny otrzymał następujące nagrody za wynalazek pt.: "Ultrasonic system of continuous process with e-diagnostics and wireless control system for Industry 4.0 – SONIC ROTOR 621".

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij