Drugi finał konkursu #IskryŁukasiewicza.

03.04.2023r.

W piątek 31 marca 2023 r. drugi finał konkursu #IskryŁukasiewicza dobiegł końca. Do finału przeszły trzy filmy. Wewnętrzna ankieta wykazała, że ​​najlepsze prace pokazują pasję i wyjaśniają naukę osobom, które na co dzień nie zajmują się nauką.

Robert Bicki z Łukasiewicz – INS nie tylko przedstawił swoją pracę w zabawny i łatwy do zrozumienia sposób, ale także przekazał dużo wiedzy na temat zdrowych i niezdrowych tłuszczów. Uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy naukowca i jego kanału na YouTubie „Fizyka od podstaw”, a także pytania dotyczące chemii kuchennej.

Joanna Hrabia-Wiśnios z Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych pokazała, że ​​inżynierowie materiałowi zmieniają świat i nasze codzienne życie. Pytania dzieci dotyczyły zarówno badań naukowych, jak i jej pasji do malowania.

Trzeci finalista, Aleksander Zawada z Łukasiewicz – ITR przekonywał, że próżnia to nie „nic”, ale coś ważnego w naszym codziennym życiu. Ma w planach otworzyć muzeum radiotechniki. Prowadzi również kanał YouTube „Prosto z labu”.

Po końcowej sesji pytań i odpowiedzi jury, którymi były m.in. dzieci ze Szkoły Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej przystąpili do głosowania w postaci wrzucania piłek do koszy trzymanych przez finalistów.

Według sędziów pierwsze miejsce zajął Robert Bicki.

Drugie miejsce zajęła Joanna Hrabia-Wiśnios.

Trzecie miejsce reprezentant naszego Instytutu Aleksander Zawada.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij