Byliśmy na #Innovatorium Łukasiewicza

03.10.2019r.

Zakończyło się Innovatorium Łukasiewicza.

Przez 3 dni blisko 500 naukowców i inżynierów z 38 Instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, w tym również 12 przedstawicieli: Dyrekcja, przedstawiciele Grup Badawczych i Platformy Kompetencji Komunikacja z Łukasiewicz – Instytutu Tele- i Radiotechnicznego oraz polscy przedsiębiorcy spotkali się w Poznaniu, aby przedyskutować przygotowane projekty.

Pierwszy raz na tak dużą skalę pomysły naukowców z różnych Instytutów należących do Sieci zostały skonfrontowane z przedstawicielami biznesu.

Na Innovatorium, nasz naukowiec, Pan Marcin Karliński, zaprezentował na sesji plenarnej, jeden z naszych znaczących projektów pt. „Proekologiczny System Optymalizacji Procesów Spalania dla Elektrowni i Spalarni Odpadów”. Liczymy na to, że nasz projekt zostanie wysoko oceniony i znajdzie się w grupie projektów wspieranych przez Łukasiewicza.

W ramach Innovatorium odbyło się także spotkanie z Jadwigą Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Obecni byli również goście specjalni z jednego
z najlepszego na świecie ośrodka naukowego SRI International, w celu wymiany doświadczeń we współpracy nauki z biznesem.

W Poznaniu pojawili się również przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju czy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij