1 urodziny Sieci Badawczej Łukasiewicz

30.03.2020r.

1 kwietnia Łukasiewicz - Instytutu Tele- i Radiotechniczny świętuje pierwsze urodziny w szeregach trzeciej pod względem wielkości sieci badawczej w Europie. Bycie częścią tak globalnego projektu jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Łączymy siły i staramy się być realnym pomostem między nauką a gospodarką. Integracja 35 instytutów, w których pracuje 8 tysięcy specjalistów i 440 laboratoriów w 11 polskich miastach, jest ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie zbiorem gigantycznego potencjału naukowo-badawczego.

 

Na mocy ustawy z dnia 21 lutego 2019 roku o Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytut Tele- i Radiotechniczny został przekształcony w Instytut Sieci, i od 1 kwietnia 2019 roku działa pod nazwą Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny. Od stycznia 2020 roku została wprowadzona nowa, spójna identyfikacja wizualna, która jest oparta na nowym znaku firmowym.

Cieszy nas bardzo fakt, że jako jeden z nielicznych Instytutów mamy swoją reprezentację inżynierów we wszystkich czterech grupach badawczych Łukasiewicza: Inteligentna mobilność, Transformacja cyfrowa, Zdrowie oraz Zrównoważona gospodarka i energia. 

Jubileusz Sieci Badawczej Łukasiewicz obchodzimy niestety w towarzystwie walki z koronawirusem. Jako instytucje, które wspierają przemysł i gospodarkę jesteśmy zobligowani do jeszcze większego zaangażowania i niesienia pomocy. W związku z tym Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny szybko odpowiedział na pomoc związaną z pandemią koronawirusa i razem z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Biopolimerów i Włókien Chemicznych rozpoczęliśmy pracę nad stworzeniem linii technologicznej do produkcji maseczek jednorazowych metodą zgrzewania ultradźwiękowego.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij